Будуємо щасливе суспільство разом! Перший рік роботи у цифрах і коментарях

Свій перший рік святкує лінія довіри онлайн. За його підсумками можна робити висновки, будувати плани і просто радіти результатами. І для онлайн психологів, і для клієнтів був цей рік насиченим, продуктивним, стресовим, іноді «завальним», але однозначно — корисним. Більше про це дізнаємося від адміністратора проекту лінії довіри «Добре слово» Олени Тютенко.

— Олено, як і чому виникла ідея створення лінії довіри «Добре слово»?

У лінії довіри онлайн «Добре слово» був попередник: з 2002 року при Асоціації «Еммануїл» діяв телефон довіри, куди можна було звернутися по екстрену допомогу. Але сьогодні люди не так готові дзвонити, вони віддають перевагу чату, який дуже захищає особистісні границі. Тому і виникла ідея переміститися в онлайн, адже потрібно йти в ногу з часом.

— Які уроки пройдено за цей рік? Який прогрес?

Наші консультанти істотно підвищили свої професійні навички. Адже коли працюєш по телефону, то чуєш голос людини й можеш більше розуміти його емоційний стан. У чаті є тільки текст. Все, чого навчають на тренінгах та семінарах, розраховане на очне консультування. Тому кожен психолог онлайн повинен бути максимально зосередженим, готовим надати онлайн консультацію безкоштовно протягом 12 годин.

— Такий напружений графік не впливає на стосунки в колективі?

Звичайно, за цей рік були кризові моменти, але ми їх пройшли. Один консультант звільнився, бо не зміг працювати в такому режимі. Ми розуміємо, що робота онлайн психолога дуже виснажлива, тому дбаємо не тільки про клієнтів, які звертаються за консультаціями, а і про атмосферу, відпочинок самих консультантів. Адже якщо у психологів будуть проблеми в сім’ї або зі здоров’ям, вони не зможуть бути ефективними для клієнтів.

— Чи бачите Ви, що існування лінії довіри «Добре слово» виправдано?

З 1 липня 2015 по 1 липня 2016 року біля 4000 осіб отримали 5200 консультацій.

1ukr-01

Близько 520 консультацій (10%) — це екстрена психологічна допомога:

  • 3% — суїцид
  • 1% — посттравматичний стресовий розлад (травми війни)

Так, за цей рік ми побачили, що є попит на послуги психолога онлайн безкоштовно. До подій 2013–2014 років це було б не так затребувано. Світ завжди переживав кризи, але сьогодні люди хочуть навчитися більш конструктивно вирішувати свої особисті труднощі, хочуть особистісного зростання, самоідентифікації, навчитися гармонійному співіснуванню з близькими.

— Хто ж звертається за консультаціями психолога онлайн безкоштовно й без реєстрації?

2 ukr-01Ми зрозуміли, що наші клієнти — дуже сміливі люди! У них висока здатність до рефлексії, тобто вони готові аналізувати себе й ситуацію, готові змінюватися. Я й сама проходила консультування у психолога, тому добре знаю, що складно довірити комусь свої думки й почуття. Але клієнти «Доброго слова» готові ризикувати, йти до кінця і, я думаю, вони отримують свою нагороду за це. Розумієте, покоління наших батьків прийшло з закритої системи СРСР, де був потужний зовнішній кордон, але були відсутні будь-які внутрішні границі й кожен двірник міг розповісти тобі, як жити. Зараз інше покоління, яке формувалося після падіння тієї системи. Люди усвідомлюють, що мають право на особисте щастя й не обов’язково догоджати при цьому всім. Різниця поколінь полягає в тому, що перші шукали (і більшість продовжує шукати) причину проблем у зовнішньому (обставини, держава, люди), а другі починають шукати причину проблем у собі і відповідно, вони готові працювати над собою, у тому числі й за допомогою психолога онлайн.

— Серед психологів існує стійке переконання, що консультування не повинно бути безкоштовним, оскільки це знижує його ефективність. Лінія довіри «Добре слово» надає послуги психолога онлайн безкоштовно. Чи немає тут суперечностей?

Ми надаємо кризове, первинне консультування. Якщо проводити аналогію з медициною, то це «швидка допомога» плюс «консультація терапевта», який може поставити «правильний діагноз». Комусь потрібно просто «нежить» підлікувати й рухатися далі, а комусь необхідна консультація більш вузьких фахівців. У цьому є обмеженість наших можливостей, але в цьому й наша перевага.

Ми професійні, безкоштовні, доступні цілодобово й  у будь-якій точці світу.

3 ukr-01Кожна людина має право, щоб її вислухали. На жаль, не всі можуть дозволити собі піти до психолога просто виговоритися, але і зриватися на близьких немає сенсу. У цьому й актуальність лінії довіри «Добре слово» — людина може заявити про свої проблеми, отримати консультацію, а не страждати мовчки й не травмувати себе й навколишніх. Ну й потім, у нас є фінансова підтримка материнської організації, тому психологи онлайн мають фінансове забезпечення, але надають безкоштовні послуги для клієнтів.

— Що допомагає Вам долати труднощі й рухатися вперед у цьому проекті?

На сайті клієнти залишили 131 позитивний відгук і 1 негативний. За статистикою в нас 1% клієнтів, яким не сподобалася консультація, і 44% клієнтів оцінили нашу консультацію як дуже корисну й готові рекомендувати іншим.

Свого часу я сама переживала період, коли придушувала свої емоції, але через внутрішній саморозвиток отримала абсолютно інше світовідчуття, якість життя. Класно, коли наші клієнти з допомогою психолога онлайн можуть пройти подібну трансформацію й отримати свої внутрішні прозріння. Я хочу, щоб наступне покоління, наші діти жили в інших стосунках, були більш вільними й гармонійними. А багато в чому це залежить від здорових і щасливих батьків. Адже такі люди й можуть побудувати нове, краще суспільство.

З будь-якої країни в зручний час
Де б Ви не знаходились, наші консультанти зв'яжуться з Вами в зручний час.
Анонімно і конфіденційно
Ми дотримуємося Етичного кодекса психолога та несемо повну відповідальність.
Доступні ціни
7 консультацій з особистим психологом онлайн дешевше однієї традиційної консультації.

Підписуйтесь на нові статі.

Ми розсилаємо тільки якісний матеріал.
Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.