Сімейний шопінг та дитяча істерика

Так приємно бачити, як сім’я в повному складі здійснює покупки. Хоча малолітніх дітей батьки брати з собою часто відмовляються. Причиною є страх, що за відмову придбати ласощі або іграшку вони отримають від свого малюка сплеск гніву з криками і вереском. Чому з’являються дитяча істерика і як з нею боротися? Це одне з питань, що їх батьки нерідко задають психологу на онлайн-консультації.

Причини дитячої істерики

Перш за все потрібно розібратися, що є причиною бурхливої поведінки дитини. На жаль, більшість сучасних батьків виховувалися на основі переконання, що негативні емоції повинні бути під забороною. Нам здаються дикими і цілком неприйнятними такі асоціальні дії малюка. Проте потрібно розуміти, що у віці двох-трьох років дитина ще не вміє контролювати чи висловлювати свої емоції у звичній для дорослих формі. У неї лише формується усвідомлення власного «Я». Додайте до цього кризу трьох років і отримаєте добре знайому ситуацію із супермаркету: малюк щосили лютує, а розгублені батьки під несхвальні погляди оточуючих намагаються його заспокоїти.

Якою має бути реакція дорослих на дитячу істерику

Батьки не повинні розгублюватися, якщо їхнє чадо раптом влаштує істерику. Їхнє завдання – вчасно взяти ситуацію під свій контроль. Перш за все, як казав Карлсон, «спокій, тільки спокій».

  • Не дозволяйте дитині маніпулювати вами за допомогою істерики, але водночас вкрай важливо, щоб вона відчувала, що ви її любите.

Продовжуйте робити покупки в полі зору малюка, коментуючи найцікавіші з них: «О, зараз потрібно купити новий малярський скотч, щоб в Михайловій кімнаті приклеїти дорогу для машинок. І не забути маркер, розмітку намалювати. Мишку, як думаєш, якого кольору краще вибрати: зелений або червоний?»

  • Важливо, щоб ви усім своїм єством випромінювали спокій і впевненість.

Діти дуже добре відчувають сумніви дорослих. Варто завагатися, піддавшись зітханню жалісливих бабусь, мовляв «знущаються над хлопчиком», і виконати підкреслену істерикою вимогу малюка («зроблю що завгодно, аби він замовк»), як це перетвориться на його модель поведінки.

  • Вкрай небажано звертатися по допомогу до оточуючих людей.

Адже істерика в громадських місцях розрахована не так на батьків, як на публіку. Погодьтеся, малюку абсолютно не цікаво продовжувати кричати, коли на нього ніхто не звертає уваги. Якщо ви не впевнені, що можете впоратися самостійно, краще заздалегідь звернутися за порадою до психолога онлайн безкоштовно.

Як правило, до чотирирічного віку період магазинних істерик закінчується і малюк стає справжнім помічником під час покупок. І тоді спільний шопінг може перетворитися на гарну сімейну традицію.

Більш детальну відповідь на питання із цієї теми ви можете отримати у психолога онлайн в чаті, по скайпу, імейлу або за вказаним на сайті номером телефону.

 

З будь-якої країни в зручний час
Де б Ви не знаходились, наші консультанти зв'яжуться з Вами в зручний час.
Анонімно і конфіденційно
Ми дотримуємося Етичного кодекса психолога та несемо повну відповідальність.
Доступні ціни
7 консультацій з особистим психологом онлайн дешевше однієї традиційної консультації.

Підписуйтесь на нові статі.

Ми розсилаємо тільки якісний матеріал.
Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.