Де є безкоштовна консультація психолога онлайн?

Сьогодні ми познайомимося ближче з практикуючим психологом онлайн лінії довіри «Добре слово» Андрієм Терещенком і для нас трішки відкриєтсья історія “Доброго слова”. Питання, з якого хотілося почати розмову, — шукають сьогодні люди взагалі безкоштовну консультацію психолога онлайн. Але оскільки час інтерв’ю кілька разів переносилося через те, що Андрій спілкувався з клієнтом у чаті, питання трохи видозмінилося.

— Андрію, у Вас завжди такий аншлаг? Як часто люди пишуть-телефонують на лінію довіри?

А. Т.: День на день, звичайно, не схожий. Сьогодні звертаються часто. Це вже 18 бесіда, яку я провів із 10 ранку. У середньому консультую до 20 людей у день. Я бачу, що попит на цю послугу точно є, більш того, він тільки збільшується.

— Що цьому сприяє? Чому, на вашу думку, зростає потреба в допомозі психолога онлайн?

А. Т.: Цьому сприяє багато чинників. Гадаю, найперший суб’єктивний фактор полягає в тому, що людина може інкогніто написати про свою проблему й отримати для себе певні відповіді. Це безпечно для неї. Друге, що хочеться відзначити, — робота ЗМІ. В останні кілька років журналісти самі вдаються до професійних психологів, коли розкривають ту чи іншу тему. У ЗМІ частіше звучить, що допомога психолога — це нормально. Довіра зростає. Ну і звичайно ж, пошуку безкоштовної консультації психолога онлайн у чаті сприяють обставини військових дій, вимушеного переселення. Це та сфера, де екстрена допомога онлайн психолога може стати в пригоді найбільше.

— Де сьогодні можна знайти безкоштовну консультацію психолога онлайн? Хто надає таку можливість? На чому базується такий альтруїзм?

А. Т.: Часто те, що позиціонується як безкоштовна консультація, стає платним після першого спілкування. Тобто подальша робота психолога буде платною, і це нормально. Лінія довіри «Добре слово» надає безкоштовні послуги психолога онлайн, оскільки існує за кошти спонсорської та партнерської підтримки, тому клієнт може відчувати себе безпечно у плані грошей.

— Як про вас дізнаються люди?

А. Т.: Переважно зі сторінкок у соцмережах, в інтернеті. Також люди рекомендують нас своїм друзям, якщо самі скористалися консультуванням.

— Як на практиці працює безкоштовна консультація психолога через чат? Як клієнт-психолог взаємодіють і розуміють один одного без очного контакту?

А. Т.: Це робота через діалог, дуже індивідуальна робота. Психолог не може знати, з чим до нього зараз звернуться. Є тільки букви «з того боку» й потрібно максимально прояснити, над чим працювати. Часто це виходить. Наприклад, людина може написати «Як мені поліпшити сімейні взаємини?» Тоді давайте з’ясуємо, а що не влаштовує, що вимагає поліпшення. Але іноді ти отримуєш повідомлення в чаті «Допоможіть мені!» І ось тут, звичайно, потрібно копати глибоко.

— Скільки триває консультація?

А. Т.: Десь 40–50 хвилин. Якщо я бачу, що питання ось-ось вирішиться, а час закінчується, то зазвичай консультація трохи продовжується. Іноді людина сама каже, що йому досить того, що він зрозумів за 30 хвилин, він не готовий йти далі. Адже при роботі з психологом онлайн людині доводиться включатися, думати над своєю ситуацією, це не так і просто.

— Що б Ви порадили тим, хто шукає безкоштовну онлайн консультацію психолога без реєстрації? На які моменти потрібно звернути увагу? Як правильно налаштуватися?

А. Т.: Є такий вислів «клієнт вільний». Все, що йому потрібно — мотивація до роботи. Нехай він буде таким, яким є, не потрібно великої підготовчої роботи, щоб отримати безкоштовну онлайн консультацію психолога. Клієнту просто досить зателефонувати і сказати (або написати в чаті) Вітаю!» А далі почнеться діалог і піде робота.

Як працює безкоштовна онлайн консультація психолога, ви можете перевірити самі, звернувшись на лінію довіри «Добре слово», щоб прояснити свої життєві обставини.

З будь-якої країни в зручний час
Де б Ви не знаходились, наші консультанти зв'яжуться з Вами в зручний час.
Анонімно і конфіденційно
Ми дотримуємося Етичного кодекса психолога та несемо повну відповідальність.
Доступні ціни
7 консультацій з особистим психологом онлайн дешевше однієї традиційної консультації.

Підписуйтесь на нові статі.

Ми розсилаємо тільки якісний матеріал.
Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.