Як не збожеволіти від постійної напруги

Будильник, що будить нас вранці, сповіщає не про початок нового цікавого дня, а про те, що час кудись бігти, аби все за сьогодні встигнути. Робота не радує можливістю проявити свої здібності та забезпечити сім’ю, а видається рутиною, де важливо пам’ятати про безліч дрібниць. На сім’ю не вистачає ні часу, ні сил,а мусиш старатися. Дім треба прибрати за вихідні. А ще встигнути за ці ж короткі вихідні цікаво відпочити. Постає питання, як не збожеволіти? Психологи онлайн часто стикаються з подібними описами стресу. Стрес – це стан постійної напруги, у якому людину тримає ритм і умови сучасного життя. Загалом стрес – це нормальна реакція організму, якому потрібно пристосуватися до нових викликів і труднощів.

За що?!

Та іноді усе наше життя – це суцільні виклики і труднощі. Нерідко жертвами стресу стають жителі великих міст. Він як безмовний супутник слідує за городянами: варто лише зайти в магазин або громадський транспорт, потрапити в затор чи зайнятися пошуком нової роботи. Усюди ми можемо зазнати стресу або зустрітися з людьми, які вже перебувають у такому стані. Як стверджують психологи, серед причин, що викликають стрес у жителів мегаполісів, лідирують цілком реальні проблеми.

Ми ж дали їм такі казкові назви:

 1. Неспляча красуня. Саме брак сну часто призводить до стресового стану. При цьому спостерігається певне замкнене коло: нестача сну може стати як причиною, так і наслідком стресу (безсоння). Цей чинник посилився після винайдення електрики: раніше, до появи в будинках лампочок, на свічках економили і лягали спати з настанням темряви. У сучасному світі ситуація стала ще більш запущеною, адже тепер є інтернет.
 2. Страх Попелюшки. Героїня казки боялася не встигнути вчасно втекти з балу, а ми боїмося запізнитися на роботу. А ризик цей завжди присутній. Спочатку ми проспали, схопилися. Потім нашвидкуруч зібралися, забувши про сніданок. Пропустили свою маршрутку, а тоді ще й у затор потрапили.
 3. Муки королевича Єлісея. Пам’ятайте, як герой казки Пушкіна дошкуляв питаннями сонцю, місяцю і вітру? Насправді метеоумови можуть суттєво впливати на наше самопочуття. Сильний мороз або спека, дощ і нестача сонячного світла – усе це може спричинити появу так званої «сезонної депресії».
 4. Нам би килим-літак. Чинник транспорту ми вже згадали в контексті страху запізнитися на роботу. Але в сучасному місті проблеми з транспортом є окремою причиною для постійної напруги. Ризик потрапити в аварію, знервованість водіїв, контакт з великою кількістю людей, задушливе повітря і тиснява – усе це день у день стає додатковим випробуванням для нашої нервової системи.
 5. Швидко казка розповідається, та не скоро гроші заробляються. На жаль, жителі великих міст мають не лише можливість заробити гроші, а й усі шанси дуже швидко їх витратити. І тут вже виникає низка запитань щодо значущості себе і своєї праці, стосовно умов життя і т. д.

Окрім цих п’яти універсальних стресових чинників, у кожного з нас можуть бути індивідуальні причини виникнення стресу. Та тільки розпізнати їх іноді складно.

Ти впізнаєш його з тисячі?

Насправді досвідченому психологу онлайн нескладно розпізнати стрес. Для нас же це завдання не з легких. Адже ми настільки звикли до емоційних ознак стресу, що не звертаємо на них уваги. Серед них:

 • безсоння;
 • дратівливість;
 • страх і постійна тривога;
 • нездатність зосередитися.

Нерідко ми лікуємо тільки фізичні прояви стресу: болі в животі, головний біль, біль у спині та скутість м’язів (спини, плечей), постійне тремтіння пальців. Найчастіше у нас самих або в оточуючих виникає підозра, що ми перебуваємо у стресі, судячи з нашої поведінки:

 • почастішання походів на перекур;
 • пошук розради в алкоголі;
 • наш безперервний поспіх, метушливість і водночас неуважність у всьому;
 • використання їжі як джерела насолоди.

Сплачувати за рахунки

Наш організм у цілому молодець: він у змозі впоратися з помірними стресами. Але сильний – справа небезпечна і з серйозними наслідками. До психологів онлайн часто звертаються люди, які зіткнулися саме з наслідками стресу, які не зникли й після медикаментозного лікування:

 • хвороби серця;
 • захворювання шкіри;
 • ожиріння;
 • серйозні порушення сну;
 • перепади артеріального тиску;
 • проблеми з травленням.

На етапі боротьби з наслідками сильного стресу психологічні консультації повинні стати невід’ємною частиною роботи над відновленням організму.

Швидка допомога

Відомо, що легше запобігти хворобі, ніж її лікувати. А як захистити себе від стресу? До універсальних способів зняття стресу належать:

 1. Прогулянки на свіжому повітрі, поїздки на природу. Як дитя природи людина не може обійтися без її дарів. Свіже повітря і красиві пейзажі мають дивовижну здатність заспокоювати нашу нервову систему. Тоді як комп’ютери й інші гаджети лише посилюють стрес.
 2. Масаж, розслабляюча ванна, мерехтіння свічок – надійний спосіб зняти напругу після важкого робочого тижня.
 3. Фізичні вправи. Надлишок розумової діяльності і брак фізичної роботи також призводять до стресу. Тому спортзал, танці та басейн є відмінною його профілактикою.
 4. Творчість: в’язання, малювання, спів, гра на гітарі тощо. Знайдіть власний спосіб уникнути нервового перенапруження.
 5. Переосмислення – зміна ставлення до проблеми, підходу до стресогенів без впливу на саму ситуацію. Це складніший, але й ефективніший спосіб боротьби зі стресом, подолати який можна і за допомогою психологічної онлайн-консультації.
 6. Зниження темпу життя. Сьогодні існує ціла течія слоулайферів – людей, які свідомо вибирають спокійніший ритм життя. Це дозволяє їм уникати безлічі стресів і при цьому жити насиченим життям не за кількістю подій, а за їхньою якістю.

Якщо ви постійно перебуваєте в напрузі, то прямо зараз скористайтеся нашою психологічною допомогою онлайн безкоштовно.

Адже самому буває дуже важко вибратися із замкненого кола причин і наслідків стресів.

З будь-якої країни в зручний час
Де б Ви не знаходились, наші консультанти зв'яжуться з Вами в зручний час.
Анонімно і конфіденційно
Ми дотримуємося Етичного кодекса психолога та несемо повну відповідальність.
Доступні ціни
7 консультацій з особистим психологом онлайн дешевше однієї традиційної консультації.

Підписуйтесь на нові статі.

Ми розсилаємо тільки якісний матеріал.
Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.