Як правильно сваритися?

«Скандалити – це неправильно», – можете справедливо обуритися ви. Чиста правда, неправильно – це неправильно скандалити, а точніше, конфліктувати. Усі ми живі люди, і конфлікти у взаєминах неминучі. Та від шляху, який ми обираємо для розбору польотів, залежить результат – складно, але таки вирішене питання або гучний скандал. Як правильно конфліктувати, зберігаючи стосунки у сім’ї, спробуємо розібратися в нашій статті і за допомогою психологічної допомоги онлайн.

Можливо, ви читали притчу-небилицю про мудру дружину, яка була ідеальною і ніколи не сварилася із чоловіком. А натомість домовилася з ним про одну річ – що він ніколи не відкриватиме її стару скриньку. Перед смертю жінка попросила принести їй скриньку і витягла з неї велику суму грошей та саморобну ляльку. «І ти все життя ховала від мене ці гроші? – обурено запитав чоловік і додав: – А що це за лялька?»«Ти знаєш, – відповіла дружина, – ми з тобою ніколи не сварилися. Напередодні нашого весілля моя бабуся порадила мені щоразу, коли я гніватимуся на тебе, шити ляльку». Чоловік розчулився до сліз – адже в скриньці була лише одна лялька. «Усі інші ляльки я продала і таким чином зібрала ці гроші», – зізналася дружина.

Якщо у вашому житті немає конфліктів – перевірте, чи є у вас пульс

Хто б що не казав, а конфлікти бувають навіть у найщасливіших родинах. Просто у щасливих і нещасливих сімей різні підходи як до самих конфліктів, так і до способів їх вирішення. Почнімо зі сприйняття – інтерпретації конфлікту як такого. Ми можемо сприймати конфлікт як:

  • катастрофу;
  • власну поразку;
  • крах ідилії;
  • неприємну, але таки норму життя.

А як ви ставитесь до конфлікту? Для багатьох з нас навіть сварка сусідів поверхом вище здається порушенням нашої крихкої ідилії. Дехто так сильно намагається уникати конфліктів, що не помічає, як тікає від дійсності. А це, як стверджують досвідчені онлайн-психологи, також загрожує негативними наслідками для відносин.

Чому важливо сприймати конфлікт як неприємну норму життя?

Це рятує нас від розчарування в сімейних (дружніх) стосунках, у другій половинці, у собі. Такий підхід до конфлікту підштовхує нас не до втечі чи звинувачення всіх на світі, а до пошуку вирішення проблеми. Психологи виділяють такі три неправильні підходи до вирішення конфліктів:

  1.  Найкращий захист – це напад.
  2. Ілюзія світу – нехай думає, що має рацію.
  3. Краще поганий мир, ніж хороша війна.

І все б нічого, якби не гордість!

Перш ніж говорити про правильні шляхи виходу з конфліктної ситуації, психолог онлайн запропонує розібратися в причинах розбіжностей. Причин, а точніше, приводів для конфлікту може бути безліч: від невимитого посуду або пізнього повернення додому до серйозних помилок, провин, здатних вплинути на фінансовий та емоційний стан всієї родини. До слова, чимало сімей відзначають, що серйозні проблеми здатні об’єднати подружжя, допомогти чоловікові і дружині зблизитися в період випробувань. А ось побутові негаразди здебільшого стають центром сімейних конфліктів.

Як відомо, з дрібниць складається все життя. Тому багато психологів схиляються до думки, що найчастіше причиною дріб’язкових, але повторюваних і болючих сімейних конфліктів є елементарна людська гордість. Переконання у власній правоті, почуття своєї вищості призводять до бажання довести не тільки правильність своїх дій або суджень, а ще й хибність або ущербність позиції опонента. При цьому ми забуваємо, що це наша друга половинка.

А що є причиною ваших сімейних конфліктів?

Виходячи на мирну стежку

Відразу потрібно зазначити, що це складно. Та все цінне в цьому світі дається нелегко. Гармонійні сімейні стосунки неможливі без покори, розуміння і прощення.

Три правильних підходи до вирішення конфлікту і досягнення миру:

  1. Покора– потрібно щиро бажати розв’язати конфлікт, а не завуальовано довести власну правоту або хибність думки чоловіка (дружини).
  2. Розуміння– говорити правду в любові. Вибирайте слова, які не містять звинувачень, не провокують людину на агресію. Говоріть про свої почуття, а не про вину людини.
  3. Для остаточного вирішення конфлікту необхідне прощення.

Конфлікти неминучі, але їхнє вирішення залежить лише від нас.

Кожна ситуація індивідуальна, і досвідчений психолог онлайн допоможе розібратися, як вирішити саме вашу конфліктну ситуацію.

Фото: www.ladepeche.fr

З будь-якої країни в зручний час
Де б Ви не знаходились, наші консультанти зв'яжуться з Вами в зручний час.
Анонімно і конфіденційно
Ми дотримуємося Етичного кодекса психолога та несемо повну відповідальність.
Доступні ціни
7 консультацій з особистим психологом онлайн дешевше однієї традиційної консультації.

Підписуйтесь на нові статі.

Ми розсилаємо тільки якісний матеріал.
Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.