Найкращий спосіб, як зберегти мотивацію від початку до кінця

Чи є спосіб, як зберегти мотивацію від початку до кінця? – Для досягнення мети вам будуть необхідні два типи мотивації.

Нове дослідження показує, що люди мотивуються по-різному. В залежності від того, на якому етапі досягнення мети вони знаходяться, і визначається спосіб, як зберегти мотивацію.

Спочатку люди мотивують себе надіями і мріями про досягнення мети.

Наприклад, хтось, хто хоче схуднути, може думати про одяг, який він/вона зможе одягнути.

Психологи називають це «стимулюванням мотивації». Автори цього дослідження Д-р Оля Буллард і Д-р Раджеш В. Манчанда пояснюють:

«Стимулювання мотивації допомагає людям тримати в фокусі свої надії і прагнення, почати думати про свої цілі з точки зору досягнення чогось позитивного. Це призводить до підтримки «прагнучих» стратегій, орієнтованих на досягнення конкретних результатів у досягненні мети».

Хоча, чим ближче люди підходять до своєї мети, тим більш оборонними вони стають.

Психологічно людина вже думає не так про плоди, як про те, щоб уникнути провал:

«… захист мотивації стимулює людей тримати в фокусі свої обов’язки і завдання, що допомагає думати про цілі, намагаючись уникати негативу і в підсумок вони отримують «пильні» стратегії, орієнтовані на уникнення».

В процесі проведення серії з п’яти експериментів дослідники помітили, що, чим ближче люди підходять до своєї мети, тим помітніше те, як вони переходять від стимулювання до захисту мотивації.

Отже, якщо ви щойно стали на шлях до своєї мети, то автори підготували для вас наступну пораду:

«… тримайте в фокусі те, як досягнення мети допоможе виправдати ваші надії і очікування щодо вашого життя, і використовуйте такі стратегії, які допомагають залишатися вмотивованим/ою. Наприклад, ви можете скласти список «правильних речей», які допоможуть досягти мету, і винагороджуйте себе при успішному проходженні ранніх етапів на цьому шляху (якщо ж звичайно «винагорода» не підриває те, що ви вже зробили для мети!).»

Коли ви вже близькі до досягнення мети:

«… не випускайте з уваги обов’язки, які у вас є, і те, як досягнення мети допоможе вам відчути, що ви подбали про ці завдання. На додачу, використовуйте стратегії уникнення, щоб залишатися вмотивованим/ою. Слід використовувати схоже з вищевикладеними діями, що допоможе стимулювати вашу мотивацію: складіть список того, що «не слід робити», щоб залишатися на шляху до вашої мети, запишіть негативні речі, яким ви не дозволите стати на шляху до своєї мети і дозвольте собі відпочити від чогось, що вам не подобається на цьому шляху, коли ви вже близько до мети на більш пізніх етапах (знову переконавшись, що перерва не підірве вашого досягнення мети)».

Джерело: http://www.spring.org.uk/2017/04/stay-motivated.php

Переклад – Ширченко Вікторія для dobroeslovo.org

З будь-якої країни в зручний час
Де б Ви не знаходились, наші консультанти зв'яжуться з Вами в зручний час.
Анонімно і конфіденційно
Ми дотримуємося Етичного кодекса психолога та несемо повну відповідальність.
Доступні ціни
7 консультацій з особистим психологом онлайн дешевше однієї традиційної консультації.

Підписуйтесь на нові статі.

Ми розсилаємо тільки якісний матеріал.
Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.