Що таке кризове консультування психолога?

Криза має на увазі не тільки травматичну подію або досвід, а й реакцію на ситуацію. Події, які викликають цю кризу, можуть мати широкий діапазон, починаючи від вікових труднощів (таких як проходження статевого дозрівання) і закінчуючи стихійними лихами або смертю близької людини. Кризове консультування психолога – це втручання, яке пропонує підтримку, яке може допомогти людині впоратися з кризою.

Сучасне кризове консультування своїм корінням сягає у часи Першої і Другої світової війни. До цього, до солдатів, котрі виявляли сильні психологічні реакції на те, що вони пережили під час війни, часто ставилися як до слабких і навіть неблагонадійних. Хоча незабаром стало очевидно, що солдати, які відразу ж отримували допомогу, краще проходили адаптаційний період, ніж ті, хто залишився без допомоги.

Складові кризового консультування

Кризове консультування в ідеалі повинно бути коротким, зазвичай воно триває не довше, ніж кілька тижнів. Важливо відзначити, що кризове консультування – це не психотерапія. Кризове втручання спрямоване на зведення до мінімуму стресу, отриманого в ході якоїсь події, завдяки емоційній підтримці та покращенню особистісних стратегій управління труднощами тут і зараз.

Кризове консультування також, як і психотерапія, включає в себе оцінку, складання плану і лікування, але в консультуванні ці складові зазвичай більш специфічні. Психотерапія звертає увагу на широкий спектр інформації та історії про клієнта, тоді як кризова допомога і лікування фокусується на ситуації клієнта, включаючи такі фактори, як безпека і нагальні потреби.

Хоча існує кілька різних моделей лікування, але у них є багато спільного.

Оцінювання ситуації

Кризове консультування починається з оцінювання поточної ситуації клієнта. Це включає в себе слухання клієнта, задавання питань і визначення того, що потрібно людині для ефективного подолання кризи.

На цьому етапі людина, що надає кризове консультування, повинна визначити проблему і разом з тим бути джерелом емпатії, прийняття та підтримки. Важливо також, щоб клієнт відчував безпеку як фізичну, так і психологічну.

Навчання

Люди, які переживають кризу, потребують інформації про їх поточний стан та кроки, які вони можуть зробити, щоб знизити загрозу. Під час кризового консультування працівники психічного здоров’я часто допомагають клієнту зрозуміти, що їх реакція нормальна, але тимчасова. Для людини, що переживає кризу, ситуація, що склалася може здаватися катастрофічною і нескінченною, але тут йому допоможуть побачити, що він або вона з часом повернеться до нормального функціонування.

Пропозиція допомоги

Кризове консультування включає в себе такі важливі компоненти, як забезпечення допомоги, стабілізацію і ресурси. Велику роль відіграє активне слухання, також як і надання безумовного прийняття і розради. Забезпечення підтримки, де немає засудження, допомагає знизити стрес і впоратися з ситуацією. Під час кризи дуже корисним може стати можливість покластися на підтримуючих людей. На відміну від хворих залежностей, ці відносини допомагають людині стати сильнішою і більш незалежною.

Розвиток вміння справлятися

На додачу до надання підтримки, кризові консультанти також допомагають клієнтам розвивати вміння справлятися з поточними кризами, що може включати в себе пошук різних шляхів вирішення проблеми, практику технік зменшення стресу і створення умов для позитивного мислення. Цей процес стосується не тільки навчання клієнта таким умінням, але також стосується допомоги клієнту в прийнятті рішення продовжувати використовувати дані вміння в майбутньому.

Автор – Кендра Черрі

Джерело: https://www.verywell.com/what-is-a-crisis-2795061

Переклад – Ширченко Вікторія для dobroeslovo.org

З будь-якої країни в зручний час
Де б Ви не знаходились, наші консультанти зв'яжуться з Вами в зручний час.
Анонімно і конфіденційно
Ми дотримуємося Етичного кодекса психолога та несемо повну відповідальність.
Доступні ціни
7 консультацій з особистим психологом онлайн дешевше однієї традиційної консультації.

Підписуйтесь на нові статі.

Ми розсилаємо тільки якісний матеріал.
Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.