Сприйняття повноти на жінок впливає більше, ніж на чоловіків

Нове дослідження показує, що незадоволення своїм тілом при повноті більш характерне  для жінок, ніж чоловіків.

Дослідження сприйнятття повноти

Психологи з Йоркського університету (Великобританія) і Каролінського інституту (Стокгольм) повідомляють, що вони досліджують здорових особистостей та їх мозкову активність, коли ті відчувають себе худими або повними.

Дослідники виявили, що те, як ми сприймаємо наше тіло, безпосередньо викликає нервові реакції, які можуть привести до незадоволення тілом.

Щоб створити відчуття ілюзорного володіння тілом, учасникам одягли симулятор віртуальної реальності і показали відео повного та худого тіла. В учасників експерименту виникало враження буцім-то це тіло належало їм.

Вчені потім доторкалися паличкою, синхронізованою з відео, до торсу учасників, щоб привести тих до живого обману почуттів, немов би нові тіла були їх власними.

Мозкову активність досліджували за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (ФМРТ). Вчені виявили прямий зв’язок між тім’яною та центральною долями півкуль головного мозку і передньою частиною поясної звивини кори головного мозку. Тім’яна частка контролює сприйняття тіла. Інші ж ділянки мозку впливають на суб’єктивні емоційні процеси, такі як біль, злість або страх.

Таке дослідження допомагає прояснити, чому люди, які страждають на такі розлади харчування (нервова анорексія) можуть сприймати своє тіло як товсте, тоді як в реальності це не відповідає їх біології.

Зв’язок між сприйняттям свого тіла та емоціями

Дослідження здорових людей дозволяють дослідникам прослідкувати зв’язок між сприйняттям свого тіла та емоціями. Виявилось, що голодування може вплинути на біологічні результати, як у випадку з харчовими розладами.

Доктор Катерина Престон, лектор факультету психології Йоркського університету і провідний автор дослідження, говорить: «Сьогодні в західному суспільстві турбота про розмір тіла і негативні почуття до тіла дуже поширені».

Експерти кажуть, що про нервові механізми, які лежать в основі негативних почуттів по відношенню до тіла і про сприйняття тіла і патології, пов’язані з харчовими розладами, відомо дуже мало.

«Це дослідження важливе при розгляді зв’язку між сприйняттям тіла і нашими емоційними реакціями по відношенню до задоволення тілом. Воно може допомогти пояснити нейробіологічну основу схильності до харчових розладів у жінок», – каже Престон.

Співавтор Хенрік Ерссон, доктор Каролінського інституту, додав: «Ми знаємо, що жінка перебуває під більшою загрозою розвитку харчових розладів, ніж чоловіки. Наше дослідження показує, що ця схильність пов’язана зі зменшеною активністю в конкретній частині фронтальної частки – передній поясній кори, що пов’язано з емоційними процесами».

Престон сподівається розвинути ці відкриття у подальших дослідженнях, де буде вивчатися те, як емоції можуть впливати на сприйняття тіла.

Автор – Рік Ноуерт, кандінтат наук / © 2016 PsyChcentral.

Веб-сайт: psychcentral.com

Переклад – Ширченко Вікторія для dobroeslovo.org

З будь-якої країни в зручний час
Де б Ви не знаходились, наші консультанти зв'яжуться з Вами в зручний час.
Анонімно і конфіденційно
Ми дотримуємося Етичного кодекса психолога та несемо повну відповідальність.
Доступні ціни
7 консультацій з особистим психологом онлайн дешевше однієї традиційної консультації.

Підписуйтесь на нові статі.

Ми розсилаємо тільки якісний матеріал.
Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.